Õppetöö

Soovituslik lugemisvara

VI klass

Allpool on toodud I poolaasta lugemisvara, mida käsitleme koos tundides. Antud kuupäevaks peab olema raamat kõigil lastel läbi loetud ja tunnis kaasas.

Raamatu laenutamine on lapse enda mure. Julge küsida abi, kui Neeme raamatukogust vajalikku lektüüri ei leia.

• Ch. Nöstlinger „Vahetuslaps“- 24. september
  • F. Molnar “Pal-tänava poisid” – 15. oktoober
  • J. Küss „Tim Thaler ehk müüdud naer“ – 12. november
  • L. Lilleste teos omal valikul – 13. detsember

Samuti aitab lugemisoskuse ja tekstimõistmisele kaasa erinevate koomiksite ja ajakirjade (Täheke, Hea Laps, Eesti Loodus, Horisont, Ajalugu jms) lugemine. Kooli lugemisnurgas on alati värsked ajakirjad Täheke, Hea Laps, Eesti Loodus, Horisont lugejaid ootamas.

Lugemise raamat on lapsel koolis kaasas. Pikapäevatunnis saab endale mõnusa nurgakese valida ja oma raamatut lugeda.

Omal soovil valitud ja läbiloetud raamatu kohta täidab õpilane lugemispäeviku ja esitab selle õpetajale. Õpetaja annab alati lapsele tagasisidet lugemispäeviku täitmise kohta.

Loetud raamatud kannab õpilane oma raamaturiiulisse. Raamaturiiulid seisavad klassis seinal.

V klass

• A.Lindgren “Vennad Lõvisüdamed” – 24. september
  • S. Rannamaa “Kadri” või M. Twain “Tom Sawyer” – 15. oktoober
  • Üks muinasjuttude kogu omal valikul – enne lugema asumist konsulteerida õpetajaga – 12. november
  • L. Lilleste teos omal valikul – 13. detsember

IV klass

• Jüri Parijõgi “Kui isa kinkis raamatuid” –  24. september
  • Roald Dahl “Matilda” v “Suur Sõbralik Hiiglane”– 15. oktoober
  • Grigori Oster “Õuduste kool” – LOEME KOOS tundides valitud palasid - november
  • Reeli Reinaus “Aguliurka lapsed” – 13. detsember

III klass

• I poolaasta õpetaja valitud raamatud

O. L. Kirkegaard “Kummi –Tarzan” – 3. oktoober

A. M. Schmidt “Viplala lood” I ja II osa– 30. november

Lisaks õpetaja valitud raamatutele valib laps endale lugemiseks meelepäraseid raamatuid. Enne raamatu lugema asumist konsulteerib õpilane eesti keele õpetajaga, kas raamat on talle jõukohane ja sobilik. Mida usinam lugeja, seda osavam sõnaseadja ja keelekasutaja. Mida rohkem, seda uhkem! J

Loetud raamatu kohta täidab õpilane lugemispäeviku ja esitab selle õpetajale. Õpetaja annab alati lapsele tagasisidet lugemispäeviku täitmise kohta.

II klass

Allpool on toodud I poolaasta lugemisvara, mida loeme ja käsitleme koos tundides. Antud ajaks peab olema raamat kõigil lastel tunnis kaasas. Kuupäeva täpsustame õpilastega ja kijrutame õpilaspäevikusse. Õpetaja lisab teate ekooli.

• I poolaasta klassilugemise raamatud

Aino Pervik “Kollane autopõrnikas“ – 4. koolinädal

Ellen Niit “Triinu ja Taavi lood” – 8. koolinädal

I klass  (I poolaastal)

SILVI VÄLJAL   “JUSSIKESE SEITSE SÕPRA” – 5. koolinädal

ENO RAUD “PEEP JA SÕNAD” - 10. koolinädal

Poolaastas loeme klassis üheskoos kaks õpetaja poolt valitud raamatut. Klassis lugemiseks peaks olema lapsel kokkulepitud kuupäevaks raamat kaasas.

Vabalt valitud lugemisraamat on lapsel olla koolis kaasas. Pikapäevatunnis saab endale mõnusa nurgakese valida ja oma raamatut lugeda. Samuti  käime aegajalt koos raamatukogus ja siis saab sealt endale sobivat lugemist valida. Laps võib lugemiseks valida raamatuid ka oma kodusest raamaturiiulist või sõbra soovitatud kirjandust. Raamatute valikul saab õpilane küsida nõu ja soovitusi  klassikaaslastelt, õpetajalt, vanematelt.

Samuti aitab lapse lugemisoskuse ja tekstimõistmisele kaasa erinevate koomiksite ja ajakirjade (Täheke, Hea Laps) lugemine. Kooli lugemisnurgas on alati värsked ajakirjad Täheke ja Hea Laps lugejaid ootamas.

Vabalt valitud ja läbiloetud raamatu vastamine toimub suulises vormis. Õpetaja ja õpilane lepivad kokku aja, millal nad raamatust vestlevad. Loetud raamatu kohta kleebib laps oma raamaturiiulisse raamatu. Raamaturiiulid seisavad klassis seinal.